• PL
  • EN
  • Czym jest szkoła: #3 Intymności przyszłości

    Rozmowa online z udziałem: Krisztiána Gábora Töröka, Marianny Dobkowskiej i Kasi Właszczyk

    9 grudnia 2020

    Jakich rodzajów przestrzeni i relacji społecznych pragniemy i wymagamy, aby praktykować wspólnotowe modele nauki?
    Odnosząc się do instytucjonalnych, formalnych i nieformalnych rodzajów intymności, Krisztián Gábor Török i Marianna Dobkowska opowiedzą o swojej praktyce – indywidualnej i w kontekście ich ostatniej współpracy – aby przedyskutować historie, obecne struktury i przyszłe możliwości kolektywnej nauki i krytycznej pedagogiki w kontekście Europy Centralnej i Wschodniej.Rozmowa odbędzie się po angielsku, online przez Facebook live.

    link: https://fb.watch/2JqVdH3Xkr/

    Osoby uczestniczące w rozmowie:

    Krisztián Gábor Török jest kuratorem, badaczem i pisarzem z Niziny Panońskiej. Obecnie współredaguje Minitremu Art Camp Exercise. Ostatnio, we współpracy z Danielem Godinez Nivonem, był uczestnikiem seminarium Re-Directing: East x Empathic Pedagogies: Future Intimacies. W 2019 roku był adiunktem kuratorskim w programie Swimming Pool Sofia Curatorial School: Collaborative Practices. Jego publikacje ukazały się we Flash Art, Idea Art + Society, Solitude Journal, NERO i RevistArta.

    Marianna Dobkowska jest historyczką sztuki i kuratorką, mieszka i pracuje w Warszawie. Praktykę kuratorską postrzega jako narzędzie budowania relacji, łącząc praktyki wywodzące się z pola sztuk wizualnych i performatywnych, edukacji i aktywizmu. Współtworzy program rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – jeden z wiodących programów w Europie Centralnej. Ostatnio kuratorowała seminarium Re-Directing: East x Empathic Pedagogies – Future Intimacies (październik 2020). Jest współredaktorką tomu Things We Do Together: The Post-reader (wydanie wkrótce przez Mousse Publishing i Zamek Ujazdowski).

    Kasia Właszczyk jest producentką kultury i członkinią Kem Szkoły, mieszka i pracuje w Londynie. Uzyskała tytuł magistra historii sztuki University College London i była częścią zespołu kuratorskiego Rights of Future Generations – pierwszej edycji Sharjah Architecture Triennial (2019). Wcześniej zajmowała stanowisko asystentki dyrektora w Ashkal Alwan (2016-218) oraz asystentki kuratorskiej w Chisenhale Gallery (2015-2016).

    Wydarzenie współorganizowane przez Kolektyw Kem oraz Warszawską Świetlicę Krytyki Politycznej w ramach programu „Centrum Jasna” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

    Rozmowa odbędzie się po angielsku, online przez Facebook live.