• PL
 • EN
 • Kem jest warszawskim kolektywem queerowo-feministycznym, którego działania koncentrują się na styku choreografii, performansu, dźwięku i praktyk społecznych. Sięgając po rozmaite formaty i narzędzia budowania społeczności, Kem wytwarza i angażuje się w krytyczną intymność i queerową przyjemność.

  Praktyka Kem powstaje w procesie współpracy i zaangażowania w politykę ucieleśnienia, afektu i podmiotowości w relacji do kolektywności. Charakteryzujące ją hybrydowość i płynność, zacierają granice pomiędzy sztuką, kuratorstwem, edukacją, aktywizmem, klubbingiem i działaniami wspólnototwórczymi. Eksperymentując z formatami, Kem chce wzmacniać queerowe, feministyczne i antyrasistowskie działania i dyskursy artystyczne. 

  W ramach swoich aktywności , Kem zorganizowała między innymi Dragana Bar oraz Kółko czytelnicze queerowych ekologii w ramach rocznej rezydencji Trzy Wiosny w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w latach 2018–2019; a także Kem Care – pierwszy queerowy i feministyczny program w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w 2018 roku. Obecnie Kem opracowuje roczny, eksperymentalny program edukacji na rzecz queerowych i feministycznych praktyk, który odbędzie się wkrótce w Warszawie (2021–2022).

  Zespół programowy Kem:
  Alex Baczyński-Jenkins
  Krzysztof Bagiński 
  Ola Knychalska
  Ania Miczko 

  Koordynatorka Szkoły Kem:
  Julia Celejweska

  Program Szkoły Kem: 
  Alex Baczyński-Jenkins 
  Ola Knychalska 
  Katarzyna Słoboda
  Julia Morandeira

  Rozwój organizacji:
  Kasia Właszczyk 

  Media społecznościowe i tłumaczenia:
  Tosia Leniarska 

  In-house grafik:
  Sasza Goluk 

  Doradczyni organizacji:
  Natalia Sarata

  Kontakt:
  contact@kemwarsaw.com