• PL
 • EN
 • Kółko czytelnicze queerowych ekologii #2

  zorganizowane w ramach wystawy „Spojrzenia 2019 – Nagroda Deutsche Bank” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki

  czerwiec – lipiec 2019


  Druga edycja Kółka czytelniczego queerowych ekologii odbywać się będzie pod tytułem „Kiedy uważnie mnie słuchasz”. Podczas odbywającego się w Zachęcie cyklu wybór tekstów będzie dotyczył performatyki języka i skupiał się na momentach językowej przemocy; czułości; przyjemności i wyrażaniu oporu w kontekście obecnej debaty publicznej na temat mniejszości. Kółko czytelnicze stanowić będzie rozszerzenie tematyki poruszanej w performansie “Droga Osobo Czytająca” przygotowanym przez Kem na otwarcie wystawy „Spojrzenia 2019” w Zachęcie. Podczas spotkań będziemy czytać teksty takich autorek jak: Sara Ahmed, Reni Eddo-Lodge i Judith Butler.

  Kółko czytelnicze queerowych ekologii to cykl spotkań organizowanych przez Kem, podczas których wspólnie czytamy na głos teksty i dyskutujemy o nich. Dziedzina queerowych ekologii zakorzeniona jest w różowej i zielonej polityce i jest odpowiedzią na bieżące zapotrzebowanie krytycznego i intersekcjonalnego myślenia i działania względem: środowiska, rasy, seksualności, klasy i płci.

  Spotkania będą odbywać się w języku polskim


  Projekt był częścią wystawy „Spojrzenia 2019 – Nagroda Deutsche Bank”, której uczestnikami_czkami są również: Tomasz Kowalski, Gizela Mickiewicz, Dominika Olszowy i Liliana Piskorska
  kurator: Michał Jachuła
  współpraca kuratorska: Maria Świerżewska